NOTA BENE nie je iba časopis. Je to projekt, vďaka ktorému od roku 2001 pomáhame ľuďom bez domova zabezpečiť si lepšie bývanie, zamestnávame ich, oddlžujeme a meníme verejnú mienku o bezdomovectve.

POMÁHAJTE SPOLU S NAMI. DARUJTE TERAZ.

Už tretí rok v občianskom združení Proti prúdu (vydavateľ Nota bene) rozvíjame Program Bývania na princípoch Housing first (Bývanie ako prvé), v ktorom pomáhame predajcom Nota bene ukončiť bezdomovectvo v nájomných bytoch. Prenajímame byty od prosociálnych prenajímateľov za dlhodobo znížený nájom, žiadame byty od mestských častí, poskytujeme ľuďom bez domova príspevky na bývanie a potrebnú podporu špecializovaného pracovníka priamo v bytoch. Popritom, intenzívne pracujeme aj v expertných skupinách pri štátnych inštitúciách, kde presadzujeme rozvoj cenovo dostupného nájomného bývania v dôležitých strategických dokumentoch SR. (napr. Koncepcia prevencie a ukončovania bezdomovectva, či Koncepcia politiky bývania do roku 2030.)

HĽADÁME BYTY ZA ZNÍŽENÝ NEKOMERČNÝ NÁJOM, ABY SME MOHLI UKONČIŤ BEZDOMOVECTVO KONKRÉTNYM ĽUDOM BEZ DOMOVA V BRATISLAVE. Prosím napíšte nám na byvanie@notabene.sk, ak by ste sa radi stali prosociálnym prenajímateľom. Ďakujeme!

1. Môj dar

Výška pravidelného daru / mesiac
/m
Vaš pravidelný dar nám umožní dlhodobio poskytovať podporu ľuďom bez domova.

2. Moje údaje

Meno *

Priezvisko *

E-mail *

3. Spôsob platby


Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašleme informačný email. Ďakujeme!